KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052011
nr 1405 2011
Eva Teorell
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, Eva Teorell (f. 1943), Sverige, "Hamnen". Osignerad. Inköpt på Liljevalchs vårsalong 1964. Olja på duk, 42x42 cm, yttermått inklusive ram: 46x47 cm
Eva Teorell, svensk bildkonstnär född 1943.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:23:22
21/6 17:57:23
100 kr
21/6 18:18:22
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer